Wyspy kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to archipelag górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, należących do Hiszpanii i oddalonych od niej o około 1000 km. W ich skład wchodzi siedem wysp głównych, w tym m.in. Teneryfa i Gran Canaria (zdj. pon.) oraz sześć mniejszych, w większości niezamieszkanych wysp. Klimat jest oceaniczniczno-subtropikalny, temperatury umiarkowane, a deszcze rzadkie i nieregularne.

Gran Canaria
Gran Canaria - jedna z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich

Piękne plaże, wulkaniczne krajobrazy, różnorodność i doskonały, sprzyjający całorocznemu wypoczynkowi klimat, to cechy, które sprawiają, że Wyspy Kanaryjskie wabią turystów z całego świata.

Natura nie oszczędziła wyspom pięknych miejsc, jest więc co zwiedzać. Na Teneryfie mamy najwyższy szczyt HiszpaniiTeide (zdj. pon.), gdzie ze względu na cudowne widoki były kręcone filmy takie jak np. "Gwiezdne wojny". Z kolei zagadkową częścią wyspy, którą warto obejrzeć jest Guimar, miasteczko słynące z piramid podobnych do tych w Egipcie.

Teide
Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest także park zoobotaniczny Loro Park z pokazami tresury delfinów i innymi niesamowitymi atrakcjami. Na pielgrzymów na Teneryfie czeka Candelaria, z kolei dla wielbicieli pięknych plaż idealna będzie Playa de las Teresitas.

Na wyspie Gran Canaria musimy zobaczyć znane miasta takie jak Maspalomas, ze swoim ekosystemem wydmowym i Puerto Rico posiadające sztuczną plażę stworzoną w latach 60. Obowiązkowymi zabytkami do odwiedzenia są również Malowana Jaskinia Gáldar i Klasztor Valerón w Santa María de Guía.

Każda z Wysp Kanaryjskich jest wyjątkowa, La Palma zachwyca księżycowym krajobrazem, Hierro wygląda jak muszla, Teneryfa jest czarna jak smoła, a Gomera olśniewa lasami. Nic więc dziwnego, że sezon turystyczny trwa tutaj przez cały rok.