Włochy

Włochy to położone na Półwyspie Apenińskim jedno z najbardziej uprzemysłowionych i najbogatszych Państw na świecie. Jego stolica Rzym, położona nad rzeka Tybr liczy sobie przeszło 2 tysiące lat i może poszczycić się zachowanymi w dobrym stanie pozostałościami wielkiego imperium rzymskiego. Jest to również nietypowe miasto, bowiem znajduje się w nim odrębne państwo Watykan, będące siedzibą najwyższych władz kościoła Rzymskokatolickiego.

Koloseum
Koloseum

Włochy nieodzownie kojarzone są z Koloseum, makaronem, pizzą oraz bardzo żywiołowym temperamentem jego mieszkańców. Nie jest to jednak wszystko co można na temat tego kraju powiedzieć.

Góry - Sardynia
Góry - Sardynia

Włochy niewątpliwie uznawane są za kolebkę europejskiej muzyki artystycznej, malarstwa, rzeźby oraz architektury. Postacie takie jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł czy Antonio Vivaldi nie pozostawiają wątpliwości co do jakości i potęgi pozostawionych przez nich dzieł. Poza tym Włosi zajmują czołowe miejsce jako projektanci mody, a marki takie jak Versace czy Prada są ikonami rynku odzieżowego.

Włochy należą do najludniejszych państw Europy, a język włoski uważany jest za najbardziej śpiewny język na świecie. Mieszkańcy tego kraju cenią sobie ponad wszystko dobrą zabawę, niespieszne podejście do życia oraz swoja wielką, wielopokoleniową rodzinę, a ich spontaniczna i impulsywna natura sprawia, że jest to kraj w którym ciężko mówić o przepisach ruchu drogowego.