Tunezja

Tunezja to kraj, który inspiruje i zachwyca. Jego położenie na północy Afryki i dostęp do Morza Śródziemnego niewątpliwie ułatwiają rozwój turystyki, przyciągając podróżnych swoim egzotycznym krajobrazem i śródziemnomorskim klimatem.

Tunezja
Tunezja

O Tunezji mówi się, że jest to kraina niekończących się atrakcji. Czeka tu na nas bowiem prawdziwa Fata Morgana nad słonym jeziorem Sahary, przygoda z rafą koralową i błękitnym morzem, podróż przez pustynie i górskie oazy oraz wąwóz Selje w górach Atlas, w którym poczujemy się jak na Dzikim Zachodzie.

Tunezja zadziwia również swoją odmiennością od krajów arabskich, bowiem tylko tutaj kobiety mogą dochodzić swoich praw. Mogą one swobodnie studiować, brać udział w głosowaniu i nie mają obowiązku chodzenia w tradycyjnych chustach zakrywających głowy. Być może niezwykła liberalność tego kraju wpłynęła również na to, że jest to miejsce znane z wielu plenerów filmowych i chętnie odwiedzane przez reżyserów. Dla miłośników Gwiezdnych Wojen czy Indiana Jones zobaczenie pozostawionych dekoracji z planu filmowego na pewno będzie nie lada przeżyciem.

Jak każdy kraj arabski Tunezja zadziwia również smakiem i jest jedną z najpikantniejszych kuchni na świecie. Słynie także z produkcji Boukha - alkoholu figowego, który jest podstawą każdego drinka. Co ciekawe, Tunezja zaliczana jest również do głównego importera oliwy z oliwek, zaraz po Hiszpanii i Włoszech.

Bazar w Tunisie
Bazar w Tunisie

Stolicą Tunezji jest miasto Tunis, a mieszkańcy tego kraju porozumiewają się w dwóch językach. Językiem urzędowym jest arabski, natomiast nieoficjalnym językiem, szczególnie tym turystycznym jest francuski. Dinar - waluta Tunezji jest niewymienialna, dlatego też nie warto wywozić jej z kraju. Być może w ten sposób nieoficjalnie Tunezja zachęca nas do targowania się i wydawania swoich ostatnich pieniędzy przed wyjazdem.

Kartagina
Kartagina

Pięknych miejsc jest naprawdę wiele. Warto zobaczyć przede wszystkim historyczne miasto Kartaginę (zdj. pow.), gdzie miejscem szczególnie podziwianym i docenianym przez turystów jest stare miasto, z najokazalszą budowlą – Wielkim Meczetem. Oprócz starego miasta warto udać się do najlepszego muzeum w Afryce - Muzeum Bardo. Z pewnością będzie co oglądać.