Teneryfa

Teneryfa to wulkaniczna wyspa hiszpańska należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, które w przeszłości nazywane były przez starożytnych Wyspami Szczęśliwymi. Jest największą i najbardziej zaludnioną ze wszystkich siedmiu zamieszkanych wysp, a znajdujący się w jej sercu nieczynny już wulkan Pico del Teide jest najwyższym szczytem Hiszpanii.

Teneryfa
Teneryfa

Północne krańce wyspy są chłodniejsze i bardziej zielone niż południowe słoneczne obszary, na których przeważają piaszczyste plaże. Różnorodność wyspy zadziwia, bowiem gdy na północy pada deszcz i jest chłodno, na południu świeci słońce. Teneryfę często określa się jako miniaturę kontynentu, bowiem to tutaj właśnie spotkać możemy rozdzielone przez górzysty, wulkaniczny środek tropikalne przepełnione kwiatami tereny północy i spalone słońcem południe.

Teneryfa to miejsce do obcowania z naturą, choć doskonałe zaplecze turystyczne, które oferuje, przyciąga również typowych hotelowych plażowiczów. Na szczęście jest to na tyle duża wyspa, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Poprzez tętniące życiem miasta takie jak Santa Cruz de Tenerife, która jest stolicą Teneryfy można zawitać do małych typowych sennych miasteczek takich jak La Laguna, która wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego czy odwiedzić Orotava lub Garachico i zobaczyć jak wygląda życie na wyspie poza strefą turystyczną. Mieszkańcy Teneryfy są bardzo otwarci i sympatyczni, a w czasie sjesty raczą się słodkimi lokalnymi bananami, które są mniejsze i jak twierdzą, lepsze od tych z Ameryki Południowej.

Teneryfa
Teneryfa - góry

Teneryfa to również miejsce, w którym co roku w lutym odbywa się barwny karnawał, przemieniający wyspę w plątaninę kolorowych pochodów i tańców do białego rana. Każdy powód do zabawy dla Hiszpanów jest dobry tak więc na Teneryfie poza karnawałem odbywają się uliczne parady, jarmarki czy procesje religijne, gdyż każde miasteczko ma tutaj swojego patrona.