Mauritius

Mauritius to afrykańskie państwo wyspiarskie położone w archipelagu Maskarenów na Oceanie Indyjskim. Jest to wyspa wulkaniczna o bardzo wilgotnym klimacie i dość bogatym zalesieniu. Większość naturalnej flory została jednak zniszczona i zastąpiona polami trzciny cukrowej, która zaraz po turystyce jest podstawą gospodarki.

Mauritius
Mauritius

Kraj swoją niezależność uzyskał dopiero w 1968 roku będąc do tego czasu pod wpływem kolonizatorów na początku holenderskich, później francuskich, a następnie angielskich. Kolonizacja spowodowała, że wyspa zamieszkiwana jest przez takie narodowości jak: Hindusi, Kreole i Europejczycy. Ludność posługuje się językiem angielskim, francuskim oraz bardzo często językiem kreolskim, który jest mieszanką języka francuskiego i języków Indyjskich. Obecnie jest to jeden z nielicznych krajów afrykańskich gdzie panuje demokracja i przestrzegane są prawa wyborcze i prawa człowieka.

Mauritius
Mauritius

Poza uprawami trzciny cukrowej, z której produkowany jest na skalę masową rum oraz plantacji ananasów, najbardziej popularnych tutaj owoców, Mauritius to miejsce gdzie spełniają się marzenia każdego turysty chcącego zobaczyć rajskie błękitne laguny, kolorowe rafy i bujne lasy tropikalne. Na wyspie bowiem można znaleźć jeszcze miejsca, które nie są tak bardzo dotknięte ręką cywilizacji. Jest to np. rezerwat Machabee, w którym spotkać można rzadkie okazy kwiatów i drzew lub niezwykle widowiskowy Park Chamarel, gdzie uformowane wały wulkanicznego piasku mienią się wieloma kolorami.

Mauritius
Mauritius

Urokiem wyspy są również małe miasteczka i wioski takie jak entre de Flacq gdzie kwitnie handel uliczny, a barwne stragany i bazary ukazują niezwykłą różnorodność kulturową tego kraju.