Majorka

Majorka to urokliwa hiszpańska wyspa leżąca w archipelagu Balearów nad Morzem Śródziemnym. Część północna to przede wszystkim rozległe klifowe wybrzeża nazywane Serra de Tramuntana, które ochraniają wyspę przed wiatrami z północy. Rozległe niziny zajmujące część centralną porośnięte są gajami oliwnymi, pomarańczowymi i migdałowymi. Natomiast część południowa to rozległe piaszczyste plaże słynne ze swoich kąpielisk i salin morskich, które co roku odwiedzane są przez turystów z całego świata.

Palma
Palma - stolica Majorki

Stolica Majorki Palma (zdj. pow.) to pełne życia, gwarne miasto ze słynną katedrą Sa Seu. To miasto które nigdy nie zasypia, a muzykę z tawern i dyskotek słychać do białego rana. Być może dlatego jest to miejsce chętnie odwiedzane przez młodych ludzi. Jeśli jednak szukamy chwili wytchnienia Majorka skrywa w sobie miejsca idealne do odpoczynku. Nie na darmo mówi się na wyspę LIlla de la Calma czyli wyspa spokoju. Można wybrać się tu na piesze wycieczki wzdłuż Serra de Traumata i spotkać zupełnie bezludną dziką zatoczkę, a przemierzając niziny zagłębić się w pachnące gaje cytrusowe.

Majorka
Majorka

Jeśli zmęczy nas świecące na okrągło słońce na Majorce czekają na nas jaskinie, w których niegdyś mieszkali piraci. Największa i najsłynniejsza jaskinia, zwana Jaskinią Smoka skrywa w sobie podwodne jezioro i niezliczoną ilość formacji skalnych. Majorka znana jest również ze sztucznej produkcji pereł, a znajdujące się na wyspie fabryki zyskały sobie sławę w produkcji tych ozdób na całym świecie.