Hiszpania

Hiszpania, kraj torreadorów, flamenco i najbardziej znanych w Europie oliwek to miejsce położone na półwyspie Iberyjskim z niekończącą się linią brzegową nad Morzem Śródziemnym i Atlantykiem. Położenie i rozległe tereny jakie zajmuje sprawiają, że jest to miejsce bardzo różnorodne pod względem języka, klimatu i ukształtowania terenu.

Almeria
Almeria

Państwo podzielone jest na 17 niezależnych autonomicznych regionów, w których poza urzędowym językiem hiszpańskim można spotkać wiele odmian dialektów takich jak andaluzyjski czy galicyjski. Bliskość kontynentu afrykańskiego sprawia, że południowe rejony kraju, a w szczególności Andaluzja są najgorętszymi i najsuchszymi obszarami. Jednakże Pireneje i okalające Hiszpanię od południowego wschodu pasma górskie oraz rozległy płaskowyż Meseta Iberyjska sprawiają, że możemy tu spotkać zielone łąki Galicji, cytrusowe i oliwne gaje wzdłuż nizin wybrzeża Morza Śródziemnego lub natrafić na suche i bezdrzewne doliny rzek na płaskowyżu.

Hiszpania to również kraj nietypowych budowli Barcelony, stworzonych przez Antonio Gaudiego. Równie przepiękne katedry, kościoły i zabytki można podziwiać np. w Madrycie. Hiszpania jest także ojczyzną jednego z najciekawszych malarzy XX wieku Salavadora Dali.

Madryt nocą
Madryt

Mówi się, że Hiszpanie nigdy nie śpią, gdyż zawsze znajdą powód do rozpoczęcia kolejnej fiesty pełnej muzyki i lokalnych potraw. Nie sposób ich nie lubić szczególnie za ich "maniana", które oznacza dosłownie wszystko i nic, ale zawsze mówi o tym, że nie warto się śpieszyć.