Grecja

Grecja spośród wszystkich krajów Śródziemnomorskich jest miejscem najbardziej różnorodnym pod względem krajobrazu, kultury, kuchni i zwyczajów jej mieszkańców. Jedną z najchętniej odwiedzanych wysp greckich jest Rodos.

Acropolis of Athens
Pomnik Acropolis of Athens

Już pierwszy podział Grecji na część kontynentalną umiejscowioną na półwyspie Bałkańskim i część wyspiarską, znajdującą się na Morzu Egejskim, Morzu Jońskim i Morzu Śródziemnomorskim, pokazuje nam, jak wiele odmiennych miejsc możemy zobaczyć w jednym państwie. Spotkać tu można wysokie góry i głębokie jaskinie, gęste lasy, słone bagna i białe piaszczyste plaże.

Grecja jest miejscem narodzin demokracji, filozofii i teatru. Bogate dziedzictwo kulturowe tego kraju w znaczący sposób wpłynęło na późniejsze kształtowanie się kultury w Europie, a tym samym pozostawiło Grekom niezwykle drogocenne archeologiczne ośrodki. Stolica państwa - Ateny, obfituje w przepiękne zabytki, które zaspokoją nawet najwybredniejsze gusta.

Ateny
Ateny

Grecja poza niezwykle bogata historią i różnorodnością krajobrazu słynie również ze swojej kuchni, pachnącej tymiankiem, a potrawy takie jak gyros, suflaki czy sałatka grecka znane są na całym świecie. Nie sposób też nie polubić samych Greków, którzy są przyjaźni i otwarci, a ich gościnność i bezstresowe podejście do życia czynią ten kraj miejscem niezwykle urokliwym i godnym odwiedzenia.