Francja

Francja to kraj o zróżnicowanym klimacie, krajobrazie i bogatej historii, dzięki czemu zyskała tłumy turystów i ciągłe zainteresowanie swoją kulturą. Jakby tego było mało, ze względu na liczbę ludności, gospodarkę, pozycję w Europie i armię, jest jednym z najpotężniejszych państw świata.

Położona jest w Zachodniej Europie, jej granice rozciągają się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, a także od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie.

Umiarkowany klimat sprawia, że jest odwiedzana przez turystów przez cały rok. Lato na południu Francji jest suche i upalne, jest to więc najlepszy moment na cudowny wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu.

Wieża Eiffla
Wieża Eiffla

Wiosna to świetny okres na zwiedzanie słynnych francuskich miast. Nie można być we Francji i nie zobaczyć Wieży Eiffla (zdj. pow.), zważywszy na jej rozmiary oraz historię. Kolejne miejsce to Łuk Triumfalny i dalej Luwr, w którym znajdują się takie eksponaty jak Wenus z Milo czy słynny portret Mona Lisy. We Francji znajdziemy również najbardziej rozpoznawalny gotycki budynek, Katedrę Notre-Dame. Ale to nie koniec. Koniecznie musimy odwiedzić Zamki nad Loarą, popłynąć w rejs Sekwaną, zajrzeć do Szampanii i jeśli jesteśmy miłośnikami zabawy, udać się do Disneylandu.

Zimą z kolei do Francji nadciągają narciarze. Alpy (zdj. pon.) w tym kraju obejmują urozmaiconą część łańcucha,od wysokich partii Mont Blanc, po niższe masywy na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Alpy Francuskie
Alpy

Ten kraj możemy odwiedzać o każdej porze roku. Nie zabraknie w nim atrakcji dla miłośników historii, dzieci, jak i tych, którzy uwielbiają opalać się nad morzem.