Egipt

Egipt to egzotyczne państwo położone w północno-wschodniej Afryce, słynące ze swoich niezwykłych piramid, przepięknych raf koralowych i przepływającej przez obie półkule rzece Nil.

Sfinks
Wielki Sfinks w Gizie

Ciepłe Morze Czerwone i dostępne tu przez 12 miesięcy słońce, a także niesamowita przeszłość tego kraju sprawiły, że turystyka stała się głównym źródłem dochodu i sposobem na życie jej mieszkańców. Bezkresne pustkowia Sahary i urodzajna dolina Nilu oraz Kair, stolica i największe miasto Afryki to jedne z wielu niesamowitych elementów charakteryzujących ten kraj.

Kair
Kair

Egipt - piramida
Piramida Dżesera w Sakkarze

Dosiadając sympatycznego wielbłąda, można wybrać się na poszukiwanie oazy, a stojąc u podnóża piramidy Cheopsa przenieść się do czasów Faraonów. Niewątpliwie w ten sposób kraj ten przyciąga i kusi swoją egzotycznością. Sami Egipcjanie, czyli tak naprawdę Fellahowie, nazywani arabskimi Egipcjanami są przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców jeśli Ci pamiętają o napiwku i potargują się o każdy towar.

Egipt oficjalnie uznaje 3 religie: Islam, Chrześcijaństwo i Judaizm, choć w głównej mierze przeważa Islam mając aż 90% wyznawców. Poza turystyką Egipt jest również głównym eksporterem bawełny oraz słynie z produkcji olejków zapachowych wykorzystywanych w przemyśle perfumeryjnym.