Bułgaria

Bułgaria ze swoją stolicą Sofia to państwo na Bałkanach położone w południowo wschodniej Europie. Jest to kraj wciąż jeszcze mało znany i trochę zapomniany, ale skrywający w sobie wiele niespodzianek. Odkrywanie tego miejsca to spotkania z dziką przyrodą, bułgarską kuchnią i bogatą kulturą tego kraju, który mimo wielkiego wpływu Turcji zachował swoją duszę. Głęboko wyznawana tu religia prawosławna i pielęgnowany przez stulecia język bułgarski, który prawdopodobnie zapoczątkował wszystkie alfabety słowiańskie, dodaje temu miejscu niezwykłej rustykalnej unikatowości.

Bułgaria
Plaża w Bułgarii

Mieszkańcy Bułgarii bardzo silnie związani ze swoimi tradycjami i świętami to społeczeństwo słynące ze swojej długowieczności, gdyż to tutaj spotkać można największy odsetek ludzi dożywających 100 lat. Nie wiadomo czy sekret kryje się w nieśpiesznym życiu jakie prowadzą jego mieszkańcy czy w jogurcie, którego spożywają niezliczone ilości i jest on najpopularniejszą bułgarską potrawą. Być może sekret tkwi w winie, z którego Bułgaria słynie i nikt obojętnie nie ominie wielkiego festynu wina Trifon Zarezan odbywającego się tutaj 14 lutego.

Bułgaria
Bułgaria

Jednym słowem Bułgaria oferuje wszystko i dla wszystkich. Z jednej strony mamy tu bowiem idealnie przygotowane zaplecze turystyczne, a kurorty takie jak np. Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg, to wakacyjne miejsca, położone nad wybrzeżem Morza Czarnego tętniące życiem i dobrą zabawą, kuszące małymi klimatycznymi kafejkami i restauracjami ze smacznym jedzeniem. Z drugiej strony Bułgaria oferuje nam dzikość natury, otwiera przed nami krainy wielkich rzek Dunaj i Kamczija oraz proponuje nam spędzenie nocy w osławionych monastyrach, gdzie o poranku usłyszeć można modlitewne śpiewy mnichów. O Bułgarii mówi się, że jest to kraj przepełniony słowiańskim temperamentem gdzie króluje muzyka ludowa, a słynne średniowieczne ikony opowiadają dzieje tego państwa lepiej niż niejedna historia.